/, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER/“Bilimin Kahramanları” Eğitim Kampüsümüzde Buluştu

“Bilimin Kahramanları” Eğitim Kampüsümüzde Buluştu

“Bilim Kahramanları Buluşuyor/FIRST LEGO League (FLL) 14. Sezon Türkiye Turnuvaları” bu yıl okulumuzun katkıları ve Çankaya Üniversitesi’nin ev sahipliğinde 17-18 Şubat 2018 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Program kapsamında sezon boyunca “hidrodinamik: suyun yolculuğu” temalı bir proje üretip geliştiren öğrenciler, tasarladıkları ve programladıkları robotlarla, temayla ilgili görevleri yerine getirdiler.

25 farklı şehirden 600’den fazla katılımcının yer aldığı turnuvanın 1 ve 2. günlerinde 36’şar olmak üzere toplam 72 takım yarıştı. Turnuvaya katılan 80 kişilik gönüllü proje grubunda yer alan 10 lise öğrencimiz ve 2 öğretmenimiz ev sahipliği yapmak ve takımlara yardımcı olmak üzere turnuvada hazır bulundu. Öğrencilerimiz bilimin yaparak yaşayarak keşfedildiği ve doyasıya yaşandığı bu turnuvada önemli deneyimler yaşadılar. 2 gün süresince gönüllü ekibe, hakemlere ve jüri üyelerine Arı Spor ve Dinlenme Tesisleri tarafından catering hizmeti sunuldu.

Turnuvanın ardından okulumuz adına Genel Müdür Yardımcımız Seda Tarman’a ve Çankaya Üniversitesi adına Öğretim Görevlisi ve Bilgi İşlem Müdürü Burçin Tuna’ya FIRST LEGO League (FLL) 14. Sezon Türkiye Turnuvalarına sundukları katkılardan dolayı kristal teşekkür plaketi verildi.

2018-02-21T10:49:17+00:00 18 Şubat 2018|ARI ANADOLU LİSESİ, ARI FEN LİSESİ, TÜM HABERLER|