Arı Ailesi Olarak Atamızın Huzurundaydık

Kurucumuz Sıtkı Alp, Genel Müdür Yardımcılarımız Dr. Seva Demiröz ve Seda Tarman başta olmak üzere yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz ve tüm çalışanlarımızla 27 Ağustos 2018 tarihinde Anıtkabir’i ziyaret ettik.

Aslanlı yoldan yürüyerek geldiğimiz Ata’mızın mozolesinde duygu yüklü bir tören gerçekleştirdik. Kurucumuz Sıtkı Alp, tüm Arı Ailesi ile birlikte Ata’mızın huzuruna çıkarak mozoleye çelenk bıraktı. Saygı duruşu ile devam eden törenin ardından Misak-ı Milli Kulesi’ne geçen Kurucumuz Sıtkı Alp anı defterini imzaladı.

Kurucumuz, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk diyerek başladığı yazıda; “Aklın ve bilimin rehberliğinde yarım asırdır hizmet veren Özel Arı Eğitim Kurumlarının çatısı altında 1984 yılında kurduğumuz Özel Arı Okulları olarak “Muallimler, cumhuriyet sizden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister” andımızı yinelemek üzere bugün yüksek huzurlarınızdayız. Bize en büyük emanetiniz olan laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti’ne ve onun değerlerine bağlılığımızı arz ediyor, “İlelebet cumhuriyet diyor, şükranlarımızı sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

35. eğitim-öğretim yılımıza Ata’mızı ziyaret ederek adım atarken hatıra fotoğrafı ile bu anlamlı günü ölümsüzleştirdik. Atamızın ilke ve devrimlerinin izinden gideceğimize Arı Ailesi olarak bir kez daha söz verdik.

 

WordPress Image Lightbox Plugin