1.SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ UYUM PROGRAMI İLE İLKOKUL YAŞAMINA ADIM ATTILAR

1.sınıf öğrencilerimizin okula uyumlarını kolaylaştırmak, onların akademik, sosyal ve sportif etkinliklerle öğrenme ortamlarını, öğretmenlerini ve arkadaşlarını tanımalarını sağlamak amacıyla 2017-2018 eğitim-öğretim yılı “1. Sınıflar Okula Uyum Programı”mızı 07-08 Eylül 2017 tarihlerinde gerçekleştirdik.

1.sınıf öğrencilerimiz öğretmenleriyle, arkadaşlarıyla tanıştılar ve eğitim-öğretim ortamlarını tanıdılar. Öğrenci odaklı olarak hazırladığımız programda, okulla buluşma ve bütünleşme süreçlerini desteklemek üzere oluşturduğumuz uyum programı etkinlikleri ile öğrencilerimiz ilköğretim sürecine başladılar.

Uyum sürecinde okul-aile iş birliğinin kaliteli bir biçimde nasıl yürütülmesi gerektiği ile ilgili Okul Müdürümüz Nermin Güney “İlkokulda Yaşam” konulu bilgilendirme toplantısını, PDRM Akademik Danışmanımız Prof. Dr. Uğur Öner ise, “Çocuğum Okula Başlıyor!” adlı paylaşım toplantısını gerçekleştirdi.. Ayrıca ARGEM Akademik Danışmanımız Prof. Dr. Buket Akkoyunlu’dan öğretim programlarının içeriği ve uygulanışı ile bilgi edinen velilerimiz sınıf öğretmenlerimiz ile birlikte de programı değerlendirdiler ve öğretim süreçleri ile ilgili bilgi aldılar.

İlköğretim yaşamına ilk adımı atan ve başarılı bir uyum programı süreci geçiren öğrencilerimiz katılım belgelerini aldılar. Arı Spor ve Dinlenme Tesislerinde gerçekleştirilen “Piknik”le uyum programını tamamladılar.