İlköğretim Hazırlık Grubu Öğrencilerimizin “Madde” Temalı “Bilim Eğitimi Projesi”

21 Aralık 2018

Arı Önokul Hazırlık Grubu öğrencilerimiz bilim eğitimi projesi kapsamında yürütülen “madde” temalı çalışmalarını tamamladılar. Minik Arılılar proje sürecinde yaptıkları çalışmalarla maddenin özellikleri, halleri, doğal, yapay ve işlenmiş maddeler gibi konularda merak ettikleri soruların yanıtlarını buldular.

Önokul öğretmenleri ve öğrencilerimizin yoğun emekleri ile tamamlanan çalışmalar 17-21 Aralık 2018 tarihleri arasında bilim eğitimi sürecinde kaydedilen uygulamaların videoları, canlandırmalar, drama ve şarkılar ile Açık Sınıf Günlerinde velilerden büyük beğeni aldı.

Proje süresince öğrencilerimiz “Araştırma nedir, nasıl yapılır, araştırma teknik ve yöntemleri nelerdir?” konularında da ayrıntılı bilgi edindiler. Keyifle devam eden bu öğrenim sürecinde öğrencilerimizin yaptığı deneyleri betimleyen resimler, afişler, sınıfta oluşturdukları hikayeler ve STEAMmakers laboratuvarında yaptıkları kutu ve lambalar da sergilendi.

Bilgilerini beceriye dönüştüren meraklı miniklerimiz eğitim süresince elde ettikleri başarma duygusuyla daha fazla araştırma yapmanın ve öğrenmenin mutluluğunu yaşadılar.