ARI ONLİNE BİLGİ ERİŞİM (AROBER)

Arı Okulları Bilgi İşlem Birimi tarafından yürütülen Arı Online Bilgi Erişim Sistemi (AROBER), internet üzerinden öğrencilerimizin genel eğitim-öğretim durumlarının, okulun eğitim-öğretim sürecine ilişkin iletişim ve duyuru bilgilerinin yayımlandığı, velilerimiz ile öğrencilerimizin bilgilendirme amaçlı kullanabildiği bir sistemdir.

AROBER, yeni ve kapsamı genişletilmiş kullanımıyla okullarımız ve velilerimiz arasındaki iletişimi daha hızlı ve güncel hale getirirken, çocuklarımızın eğitim sürecinin daha ayrıntılı izlenmesi açısından da büyük katkı sağlamaktadır.

AROBER sistemi ile velilerimizin ve öğrencilerimizin;

point_black   Duyurular:  Bu bölümde Okullarımıza, öğrencinin okuduğu sınıfa veya velimize ait duyurular yer almaktadır. Bu duyurularlaile ilgili mesajlar, veli cep telefonuna mesaj olarak da gönderilmektedir.

point_black   Ayarlar:  Bu bölümde Şifre ve E-posta adresinizi değiştirebilirsiniz.

point_black   Okul Takvimi: Bu bölümde Çalışma Takvimi (Akademik ve Etkinlik Takvimi), Kurs Takvimi ve Resmi Tatil Günleri tabloları bulunmaktadır.

point_black   Zaman Çizelgesi: Bu bölümde Hafta İçi Ders ve Hafta Sonu Kurs Saatleri yer almaktadır.

point_black   Şube Öğretmenleri: Bu bölümde öğrencinin şube öğretmenleri ve öğretmenlerin veli görüşme gün ve saatleri yer almaktadır.

point_black   Kazanımlarımız: Bu bölümde öğrencinin bulunduğu sınıf düzeyindeki derslerle ilgili aylık kazanımlar Bunlar Bizim Kazanımlarımız”  başlığı altında yer almaktadır.

point_black   Haftalık Ders Programı: Bu bölümde öğrencinin okuduğu döneme ait haftalık ders programı yer almaktadır.

point_black   Ödevler: Bu bölümde Çalışma Yaprakları ve Proje Ödevleri yer almaktadır.

point_black   Sınav Bilgileri: Bu bölümde 4-8. sınıf öğrencilerine ait Sınav Tarihleri, Ders Başarı Grafikleri ve Öğrenci Karneleri yer almaktadır.

point_black   E-Okul: Bu bölümde Milli Eğitim Bakanlığı E-Okul sisteminden Veli Bilgilendirme Sistemi linkini kullanarak Veli Bilgilendirme Sistemine giriş yapılabilmektedir.

point_black   Kitap Önerileri: Bu bölümde öğrencilerin yaş düzeyine göre önerilen Kitap Listeleri bulunmaktadır.

point_black   Akıllı Kart: Bu bölümde 5-8. sınıf öğrencilerine ait Akıllı Kart İzlemeve Ürün Sınırlaması ile ilgili işlemler internet üzerinden yapılabilmektedir.

point_black   Yemek Listeleri: Bu bölümde Aylık Yemek Listesi ve 1-4. sınıflara ait Aylık Beslenme Menüsü bulunmaktadır.

point_black   Anket: Bu bölümde Anket uygulamaları yapılmaktadır.

point_black   Veli Öğrenci El Kitabı: Bu bölümde sene başında tüm velilere verilen Veli Öğrenci El Kitabı yer almaktadır.

point_black   Çıkış: Bu bölümde AROBER sisteminden çıkış yapabilirsiniz.

bölümlerine kolayca ulaşmaları amaçlanmaktadır.

Ayrıca Teknoloji ile zenginleşen bilgi çağının imkanlarını kullanarak internet üzerinden ve cep telefonu kısa mesaj yolu ile velilerimize bilgileri elektronik ortamda sunmaktayız.

AROBER sistem şifrenizi unutmanız durumunda Arober kullanıcı giriş ekranında yer alan “Şifremi Unuttum”  linkini;

seçtikten sonra; Okul türü, Öğrenci no ve Arober sisteminde tanımlı olan veli cep telefonunu girdiğinizde yeni Şifre bilgileriniz cep telefonunuza SMS olarak gönderilir.